Lista aktualności Lista aktualności

DZIEŃ OTWARTY W CENTRUM EDUKACJI LEŚNEJ

W niedzielę 23 lipca Nadleśnictwo Celestynów serdecznie zaprasza na coroczne wydarzenie edukacyjne - Dzień Otwarty w Centrum Edukacji Leśnej.

Zapewnimy wiele atrakcji dla małych i dużych gości! Miłośnicy zwierząt odwiedzą mini zoo i obejrzą pokazy skrzydlatych drapieżników, smakosze leśnej kuchni skosztują przekąsek z dzikich roślin jadalnych i nauczą się je przygotowywać, a mali artyści będą mogli wspólnie stworzyć leśny obraz.

Drewno jest super surowcem, z którego można stworzyć prawie wszystko - podczas wydarzenia zbudujecie drewniany domek i most według projektu samego Leonarda da Vinci, spróbujecie swoich sił w przerzynce i wbijaniu gwoździ, zagracie w drewniane gry plenerowe oraz nauczycie się wytwarzać papier czerpany.

Dzień Otwarty będzie świetną okazją do rozmów z pracownikami Nadleśnictwa i poznania naszej pracy. Chętni sprawdzą swoją wiedzę przyrodniczą w leśnym quizie, a za poprawne odpowiedzi będą mogli zdobyć bilet na przejażdżkę bryczką po lesie z leśnikiem. Nie zabraknie również lekcji przyrody w salach ekspozycyjnych.

23 lipca zapraszamy prosto do CELu!

 

Materiały do pobrania