Lista aktualności Lista aktualności

Mała retencja, wielka sprawa

W sobotę 12 maja w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie wszyscy żądni wiedzy przyrodniczej i chętni na spędzenie wolnego czasu na łonie przyrody mieli okazję wziąć udział w pikniku edukacyjnym w ramach tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

       Wydarzenie obyło się pod hasłem „Mała retencja, wielka sprawa!”. Uczestnicy pikniku podczas prelekcji zdobywali wiedzę na temat projektów unijnych realizowanych przez Lasy Państwowe, a chętni wybrali się na wycieczkę do Leśnictwa Czarci Dół, by poznać działania leśników w ramach projektów małej retencji.  

     Na terenie Centrum Edukacji Leśnej nie zabrakło również licznych atrakcji przygotowanych przez leśników, pracowników Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych oraz edukatorów z Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Goście mieli okazję skosztować „leśnych smaków”, zobaczyć pokaz ptaków drapieżnych, porozmawiać z bartnikiem, zagrać w drewniane gry plenerowe oraz zintegrować się przy wspólnym ognisku i poczęstunku. Najmłodsi wzięli udział w grze terenowej „Łosie”, by zdobyć medal poszukiwacza, podczas gdy starsi sprawdzali swoją wiedzę w quizie przyrodniczym z nagrodami.

      Piknik edukacyjny był idealną okazją do zdobycia wiedzy o mniej znanej części pracy leśników oraz o tym, jak ważna jest ochrona zasobów wodnych w lasach.

 

Tekst: R. Brytan