Lista aktualności Lista aktualności

Oferta edukacyjna

Zapraszamy do Centrum Edukacji Leśnej gdzie przyjrzycie się Państwo otaczającej nas przyrodzie i odpoczniecie od zgiełku cywilizacji. Upowszechniamy wiedzę o lesie, pokazujemy jak leśnicy gospodarują zasobami natury, uczymy racjonalnego i odpowiedzialnego korzystania ze wszystkich leśnych darów.

Zapraszamy do Centrum Edukacji Leśnej od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30.
 
Przeszkoleni pracownicy nadleśnictwa przeprowadzą ciekawe zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym, gimnazjalnym, a także dla uczniów szkół średnich i wyższych. Dzięki temu już od przedszkola mogą zdobywać wiedzę i rozwijać umiejętności postrzegania tajemnic otaczającej przyrody.W budynku Centrum udostępniono 3 sale dla zwiedzających: ekspozycję, salę z makietą oraz salę dydaktyczną, w których jednocześnie można prowadzić niezależne od siebie zajęcia. Ekspozycja przedstawia mieszkańców lasów warszawskich- majestatyczne jelenie, okazałe łosie- symbol naszego nadleśnictwa, znane wszystkim dziki, sarny, bobry, niepozorne łasice i wiele innych. Po ekspozycji można przenieść się do miniaturowego lasu, czyli sali z makietą „Cykl życia lasu", prezentującą cykl życia drzewostanu od nasionka do dojrzałego drzewostanu oraz codzienną pracę leśników. Do dyspozycji zwiedzających mamy także dobrze wyposażoną salę dydaktyczną z możliwością udostępnienia mikroskopów, lornetek, rzutnika ściennego i ekranu 3D. 
 
Po zajęciach w budynku zapraszamy na ścieżkę edukacyjną, gdzie przejdziemy suchą nogą przez „ Goździkowe Bagno".
 
Istnieje także możliwość udostępnienia obiektu firmom i osobom prywatnym w celu zorganizowania spotkań  lub konferencji. Do Państwa dyspozycji może być również wiata na 100 osób, wyposażona w grill, elektryczność i oświetlenie, miejsce ogniskowe. 
 
Centrum Edukacji Leśnej obsługują pracownicy nadleśnictwa, którego biuro znajduje się w Celestynowie, dlatego przed przyjazdem, prosimy Państwa o telefoniczne zgłoszenie do biura Nadleśnictwa pod nr 22-789-70-03 oraz o pisemne zgłoszenie, które można pobrać poniżej.
 
Wszystkie zajęcia oraz lekcje prowadzone przez pracowników nadleśnictwa są bezpłatne. Istniej jednak możliwość wynajęcia obiektu. W tym celu należy dokonać wpłaty, zgodnie z regulaminem (poniżej do pobrania).
W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko osoby zamawiającej oraz datę rezerwacji i liczbę osób. Instytucje, placówki dydaktyczne podają nazwę oraz datę rezerwacji wiaty.
 
Nadleśnictwo Celestynów
Ul. Obrońców Pokoju 58
05-430 Celestynów
PKO BP O/Otwock 77 1020 1127 0000 1102 0007 4617