Lista aktualności Lista aktualności

PRZYRODA W OBIEKTYWIE

1 kwietnia na terenie naszego Nadleśnictwa grupa miłośników przyrody i fotografii łapała w kadry pierwsze oznaki wiosny.

Podczas wydarzenia „Wiosna w celestynowskich lasach", zorganizowanego przez Nadleśnictwo Celestynów, odbyły się warsztaty fotograficzne prowadzone przez Panią Taidę Tarabułę – uznaną specjalistkę w dziedzinie fotografii przyrody i krajobrazu. W Centrum Edukacji Leśnej uczestnicy poznawali podstawowe zasady pracy z aparatem fotograficznym, uczyli się ustawiać odpowiednie parametry swoich aparatów oraz odkrywali tajniki kompozycji ciekawych zdjęć. Po wykładach wszyscy udali się na wycieczkę przyrodniczą, podczas której goście pod czujnym okiem specjalistki polowali na interesujące kadry, a celestynowscy leśnicy opowiadali o ciekawostkach przyrodniczych odwiedzanych miejsc. Po powrocie z terenu wspólnie omówiono wykonane zdjęcia i wybrano najlepsze fotografie. Przyznano trzy nagrody za najlepsze zdjęcia dla Pani Iwony Bal, Pana Macieja Michalskiego i Pana Piotra Błędowskiego oraz nagrodę publiczności dla Pana Jakuba Błędowskiego.

Wydarzenie zakończyło się wspólnym ogniskiem.

Serdecznie dziękujemy Pani Taidzie za przeprowadzenie niezwykle interesujących warsztatów, gratulujemy autorom najlepszych fotografii oraz wszystkim uczestnikom za duże zaangażowanie podczas wydarzenia.

Róża Brytan