Wydarzenia Wydarzenia

Dni Ochrony Środowiska w Łazienkach Królewskich

Już w najbliższy weekend 8 i 9 września zapraszamy do Łazienek Królewskich w Warszawie na Dni Ochrony Środowiska, objęte patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Obchodząc stulecie odzyskania niepodległości chcemy przypomnieć, że Polska to również zachwycające krajobrazy, bogactwo przyrodnicze, swoboda dostępu do lasów, silny i emocjonalny związek mieszkańców z naturą. Mamy co wspólnie świętować!

Rozpoczynamy koncertem w sobotę 8 września o godz. 16.30 w Amfiteatrze w Muzeum Łazienki Królewskie, gdzie zagrają dla Państwa Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych z Tucholi oraz zespoły muzyczne The Woods & Leśna Brać. Będzie to muzyczne zaproszenie na dzień następny, gdyż w niedzielę 9 września w Muzeum Łazienki Królewskie od godz. 10.00 do 18.00 odbędzie się wielki piknik rodzinny (wejście od ul. Myśliwieckiej przy Parku Agrykola).

Spot reklamowy

Przy blisko 30 stanowiskach edukacyjnych będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach eko-stolarki, zobaczyć pokazy sokolnicze i kynologiczne, wysłuchać prelekcji o leśnym survivalu, uzyskać porady od doświadczonych grzyboznawców, spróbować darów lasu, wystartować w konkursach i quizach wiedzy o przyrodzie, a to tylko część z licznych atrakcji. Czekamy na rodziny z dziećmi i wszystkich miłośników przyrody, lasów i życia w zgodzie z naturą.

 

Zapraszają:

Ministerstwo Środowiska

Lasy Państwowe

Muzeum Łazienki Królewskie wraz z Oddziałem Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

Szczegółowych informacji udziela Centrum Informacyjne Lasów Państwowych:

Warszawa, ul. Grójecka 127, tel. 22 185 53 53,  cilp@cilp.lasy.gov.pl

 

Materiały do pobrania